A papagájok bemutatása

A kísérő madarak természetes módon jelenthetik a szellemi és érzelmi jólét forrását tulajdonosaiknak és azoknak, akik kapcsolatba lépnek velük. A tanúsított és / vagy regisztrált terápiás madarak már a világ számos országában országszerte rendelkezésre állnak az ápolási otthonok, iskolák és más szervezetek számára. Tulajdonosaik számára ezek a madarak szeretetet, nevetést, szórakozást, csodálkozást, célt és társaságot biztosítanak.



A Moluccan kakadut elsőroban problémás gyerekek kezelésére alkalmazzák rendkívül játékos természete miatt. Ebben a papagájban nincs semennyi agresszió, kiváló társmadár. Mivel csupa energia és szinte állandóan kedve van ugrálni, játszani és táncolni, ezért rendkívül mókás és teljesen leköti azt, aki foglalkozik vele. Sokukat kiskorától ember nevelte ezért rendkívül barátságosak is. A leghatékonyabb, ha ezek a terápiás papagájok hosszabb ideig vannak ugyanannál a gazdánál, mert így ki tud alakulni egy kicsit erősebb kötődés is az ember és a papagáj között.



A tengerentúlon az iskolákban is alkalmaznak kakadukat és barátságos ara papagájokat nevelési céllal, ilyenkor az egész osztály foglalkozik a madárral tanári felügyelet mellett. A gyerekeknek alkalmuk nyílik belekóstolni az állatgondozással járó teendőkbe és a felelősség mellett megtanulnak kötődni egy háziállathoz, és persze az sem mellékes, hogy a folyamak következtében sokuk beleszeret a papagájtartásba és otthonra is be akarnak szerezni egyet.



Azok számára, akik félénkek és befelé fordulók, a vállon ülő papagáj teljesen új lehetőségeket nyit meg, hogy kölcsönhatásba lépjenek, kommunikáljanak azokkal, akik kíváncsiak a madárra. És ők mindig sokan vannak, mert ezek a hatalmas szépségek felhívják a figyelmet, így gazdájuk vagy gondozójuk számára megnyílik a világ embertársaik felé.



A társpapagáj arra is képes, hogy egy kicsit felemelje a depresszió fátylát, már csak azzal is, amikor valami vicceset mond vagy csinál. A kutyák testbeszédével szemben a madár képes kimondani is, hogy "szeretlek", ezáltal erősítve kapcsolatát az emberrel.

Asztali nézet